Službene internet stranice Općine Jasenovac

Zaželi-Program zapošljavanja žena- Projekt „Radim, pomažem, učim- faza II

Općini Jasenovac odobren je još jedan vrijedan projekt koji je Općina aplicirala na javni poziv „Zaželi-program zapošljavanja žena- faza II UP.02.1.1.13 Ministarstva rada , mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Ugovor o dodijeli bespovratnih sredstava, općinska načelnica Marija Mačković potpisala je 04. rujna 2020. godine čime je i započela sama provedba projekta. Ukupna vrijednost Projekta iznosi 2.773.900,00 kuna. Naši partneri na projektu su Centar za socijalnu skrb Novska i Hrvatski zavod za zapošljavanje područni ured Kutina. Nakon provedenog natječaja zaposleni su voditelj projekta i referentica-koordinatorica a dana 09. prosinca i 30 žena koje će narednih 12 mjeseci skrbiti za 210 krajnjih korisnika projekta. U vijećnici Općine Jasenovac uz pridržavanje svih preporučenih epidemioloških mjera projektni tim je održao potpisivanje ugovora i prvi sastanak sa 30 žena radnica i potporu i podršku osobama starije životne dobi u nepovoljnom položaju podijeljenih u pet grupa. Svim ženama podijeljene su višekratne perive maskice i dezinficijensi. Provedbom ovog projekta Općina Jasenovac kao jedinica lokalne samouprave doprinosi smanjenju nezaposlenosti, borbi protiv siromaštva te smanjenju prerane institucionalizacije osoba starije životne dobi. Ovakvi projekti doprinose podizanju zadovoljstva života svih mještana općine. Ženama koje su na tržištu rada u nepovoljnom položaju osigurava se pravo na rad i osjećaj veće vrijednosti a starijim mještanima naše općine pravo na dostojanstvenu starost. Projekt je u potpunosti financiran iz Europskog socijalnog fonda, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. godine.