KREATIVNE RADIONICE – IZRADA BOŽIĆNIH VJENČIĆA ZA VRATA I UKRAŠAVNJE KUGLICA ZA BOR TEHNIKOM TOČKANJA

U prostorijama Centra za pomoć i njegu Jasenovac održane su dvije kreativne radionice, izrada božićnih vjenčića za vrata (petak, 4.prosinca 2020.) i ukrašavanja kuglica za bor tehnikom točkanja (srijeda, 16.prosinca 2020.) s početkom u 10:00 sati. Radionici su prisustvovali volonteri i korisnici projekta „Svi smo mi zajednica“ koji je financiran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Svoje znanje i vještine svima prisutnima prenijele su  gospođa Verica Kovač, predsjednica HUKA-e, Hrvatske udruge kreativnih amatera iz Zagreba i članica udruge gospođa Višnja Havelka. Za izradu božićnih vjenčića korišten je stari novinski papir a potom su ga polaznici radionice dodatno ukrašavali prigodnim ukrasima. Kuglice su se ukrašavale akrilnim bojama tehnikom točkanja po vlastitoj mašti. Radionica je održana uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera.