Službene internet stranice Općine Jasenovac

Vatrogasci i članovi udruge UBOJ pomažu Općini Majur

Vatrogasna zajednica Općine Jasenovac zajedno s Općinom Jasenovac, iako i na njezinom području postoje štete, ali koje nisu mjerljive sa štetama u ostalim jedinicama lokalne samouprave na području SMŽ  uključila se u pružanje pomoći u Općini Majur. Iz  6 dobrovoljnih vatrogasnih društava uključilo se 40 vatrogasaca, iz Udruge branitelja 15 članova, te građevinska tvrtka „Podobnik“  koji su sa opremom kojom raspolažu tijekom dana pomogli sanirati krovišta i dimnjake. Sanirano je preko 80 krovišta i dimnjaka koji su prijetili  rušenju krovišta redom po mjestima. Svi članovi bili su sretni što su osobnom svojim radom i skromnom tehnikom mogli pomoći  većinom staračkim i samačkim domaćinstvima. Njihova zahvala za skromni rad  koji je učinjen na terenu ne može se mjeriti s ničim materijalnim  sredstvima. S njima je na  terenu cijeli dan bila općinska načelnica Marija Mačković.