Službene internet stranice Općine Jasenovac

Medalja za početak sezone

Nova atletska dvorana na zagrebačkom velesajmu okupila je preko 700 atletskih nada iz cijele Hrvatske, a među njima i sedmero članova JAK-a. Prvo natjecanje - odmah medalja, gotovo da je postalo pravilo zadnjih 5-6 godina. Medalju. i to brončanu osvojio je Viktor Barešić u bacanju kugle za mlađe kadete. U odličnom natjecanju Viktor je popravio svoj dosadašnji rekord za više od 2 metra (sa 11,00 na 13,14 metara) i ponovio uspjeh od prošle godine. Viktor je osvojio i 6. mjesto na 200 m, a odličan je bio i Mihael Prelesnik - 5. je mlađi kadet Hrvatske na 55 m prepone i 9. na 200 m. Jurica Movrić "doskočio" je do novog osobnog rekorda u skoku u dalj kod kadeta, Lana Radulović novim je rekordima osvojila 12. mjesta u skoku u dalj i 200 m za mlađe kadetkinje, a Patrik Krmpotić postavio je osobni rekord na 200 m kod mlađih kadeta i zauzeo 20. mjesto. Novi osobni postavila je i Kristina Turčić u bacanju kugle kod kadetkinja i plasirala se na 13. mjesto. "Izuzetno sam zadovoljan rezultatima, pogotovo Viktorovim nastupom u zaista sjajnom natjecanju u kugli, jer je svih 6 hitaca išlo preko starog osobnog rekorda. Odlični su bili i ostali, pogotovo Mihael Prelesnik na preponama. Žao mi je što smo uspjeli smo jednom otići do dvorane u Zagrebu na trening ove sezone, jer bi sigurno postigli još bolje rezultate, ali ne vrijedi kukati. U subotu smo opet u pogonu, idemo na PH za mlađe juniore/juniorke koje će nam poslužiti kao priprema za ono što nas čeka za 2 tjedna - Prvenstvo hrvatske u višebojima" zaključio je trener Šepović