Službene internet stranice Općine Jasenovac

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske u posjetu Jasenovcu

Općinska načelnica Marija Mačković  zajedno sa Županom Ivom Žinić i njegovim zamjenikom Romanom Rosavec , generalnim direktorom „Hrvatskih voda“ Zoranom Đuroković zajedno s ostalim članovima Stožera Civilne zaštite Sisačko-moslavačke županije , u srijedu 15. svibnja 2019. dočekali su predsjednika Vlade Republike Hrvatske Andreja Plenković koji je sa suradnicima nakon obilaska Karlovačke županije  stigao  u obilazak  područja Općine Jasenovac. S predsjednikom Hrvatske Vlade  bili su ministri Davor Božinović  i Tomislav Ćorić, te pomoćnik ministra unutarnjih poslova Damir Trut. Na stožeru  u Vijećnici Općine Jasenovac nazočio je i načelnik Policijske uprave SMŽ  Luka Pešun, Državna uprava za zaštitu i spašavanje, Hrvatska gorska služba spašavanja , Hrvatski crveni Križ, vatrogasci , te suradnici „Hrvatskih voda“ i komunalnih službi Općine Jasenovac. Župan Ivo Žinić informirao je predsjednika Vlade RH o stanju i planovima zaštite od poplava. Također predsjednika Vlade općinska načelnica Marija Mačković informirala je o trenutnim problemima i potrebama na području Općine Jasenovac. Nazočni ministri su također dali doprinos svako iz svoga resora. Generalni direktor izvijestio je predsjednika Vlade RH Andreja Plenković o budućim planovima vezano uz objekte zaštite od poplave na području Općine Jasenovac. Nakon toga su obišli naselje Uštica gdje su se postavljani zečji nasipi.