Službene internet stranice Općine Jasenovac

Jasenovcu 300.000 kuna za sanacija sustava oborinske i fekalne odvodnje

U utorak 21.svibnja 2019. Godine Općinska načelnica  potpisala je Ugovor s Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova EU  o sufinanciranju sanacije sustava oborinske i fekalne odvodnje na području Općine Jasenovac u vrijednosti od 300.000,00 kn. U ime ministarstva ugovor je potpisala ministrica Gabrijela Žalac. Radi se o Programu razvoja lokalne zajednice PORLZ  za koji je bio objavljen Javni  poziv na stranicama ministarstva. Cilj ovih projekata je rješavanje potreba lokalnog stanovništva iz  nacionalnih sredstava. Ugovori su se potpisivala za općine i gradove koji se nalaze u potpomognutim područjima, te  u jedinicama koje su svrstane u Brdsko planinska područja. Za potpomognuta područje uručeno je 300 ugovora  a za brdsko-planinska 70 ugovora. Općina Jasenovac na rezervnoj listi nalazi se još jedan projekat, a to je rekonstrukcija  škole u naselju Uštica u pučki dom ( izmjena krovišta).