Službene internet stranice Općine Jasenovac

Obilježen blagdan Tijelova

Svetom misom  s početkom u 11,00 sati u župnoj crkvi Uznesenja  Blažene Djevice Marije i Svetog Nikole obilježen je blagdan Tijelova ili  punim nazivom Svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove. Blagdan Tijelova slavi se u četvrtak poslije svetkovine Presvetog Trojstva ili deveti četvrtak nakon Uskrsa. Uz pomoć vjernika oko crkve postavljene su četiri sijenice ukrašene cvijećem od vjernika koji pripadaju župi Jasenovac. Prvu sjenicu postavili su vjernici naselja Jasenovac,  drugu zajedno vjernici Tanca i Višnjice, treću naselja Uštica a četvrtu naselja Košutarica. U svojoj kratkoj nadahnutoj propovijedi župnik je nastojao usporediti četiri sjenice sa četiri strane svijeta, sa četiri razdoblja ljudskog života, sa neizostavnom povezanošću čovjeka sa vjerom . Također je naglasio da bi najveće čašćenje ovog blagdana bila molitva u tišini. Misno slavlje nastavljeno je procesijom oko crkve , molitvom kod svake postaje ( sjenice) , te pjesmom. Župni crkveni zbor svojim pjevanjem uveličao je misno slavlje. Misno slavlje završeno je pjesmom   «Ne ostavi nas «, te  blagoslovom vjernika. Vjernici su po tradiciji nakon misnog slavlja ponijeli svojim kućama blagoslovljeno cvijeće sa sjenica.