Službene internet stranice Općine Jasenovac

Međunarodni dan starijih osoba - 1. listopada 2019

Međunarodni dan starijih osoba, 1. listopada, svečano je obilježen u Jasenovcu  u organizaciji Općine Jasenovac, Centra za pomoć i njegu Jasenovac , Projekta “Zaželi – program zapošljavanja žena” radim, pomažem, učim,  Udruge mladih “Komarac” Jasenovac te Udruge  umirovljenika Jasenovac. Svi prisutni imali su mogućnost besplatno izmjeriti razinu šećera u krvi te izmjeriti krvni tlak. Na izložbenom štandu svoje aktivnosti su predstavile korisnice Projekta „Ponovno zajedno“ koje provodi Udruga mladih „Komarac“ Jasenovac  putem potpisanog ugovora s Ministarstvom socijalne politike i mladih. Obilježavanje dana starijih osoba uveličala su i djeca 2. razreda  Osnovne škole Jasenovac  koja su obišla izložbeni štand pa razgovorom i osmjesima zagrijala srca baka koje su ih radosno prihvatile. Zajednički cilj organizatora obilježavanja Dana starijih osoba je  podizanje kvalitete osobnoga života osoba starije životne dobi  i poticanje na sudjelovanje u aktivnostima  lokalne zajednice. Ovakvim zajedničkim aktivnostima ostvaruje se   socijalni kontakt među djecom, s odraslima i s osobama Treće životne dobi.                                                                                                                                                                      Druženje se nastavilo uz malu zakusku i  vesele tamburaše Udruge umirovljenika.