Službene internet stranice Općine Jasenovac

Mlađi kadeti JAK-a pobjednici Hrvatske atletske lige sjever!

Nakon održanih 7. kola osvojili su naslov prvaka Lige u konkurenciji 23 kluba sjeverozapadne Hrvatske. O naslovu je odlučivalo posljednje, 7. kolo koje je održano 6. 10. u Varaždinu, a za naslov su se borili JAK i Koprivnica. Mladi atletičari JAK-a nisu pobjedu dovodili u pitanje - u svim disciplinama su bili odlični, pobijedili i u ovom kolu te na kraju zasluženo slavili. Viktor Barešić osvojio je 3. mjesta u sklku u dalj i 4. u bacanju vortexa. Mihael Prelesnik je osvojio drugo mjesto na 80pr uz novi osobni rekord te 3. na 400m. Renato Kaurin bio je 7. u bacanju vortexa, a najmlađi - Patrik Krmpotić 4. na 400m, dok je štafeta 4x60m bila treća. Treće i četvrto mjesto osvojili su na 1000m Pavle Komljenović i Rafael Prelesnik. Uz njih je nastupila i Lana Radulović koja je osvojila 3. mjesto na 80m prepone.

                              

"Nakon seniorki prošle sezone, ove sezone pobjednici HALS-a su mlađi kadeti, bili su izvrsni cijelu sezonu i zaslužili su ovo. Najveći teret iznijeli su Viktor, Mihael, Renato i Patrik (koji je još limač) a i ostali su pridonijeli kada je trebalo. Svaka im čast!" - rekao je trener Šepović i dodao da je do kraja sezone na stazi ostalo  još pojedinačno prvenstvo HALS-a u nedjelju u Varaždinu, tu ćemo preuzeti pobjednički pehar, ali i pokušati osvojiti još 4-5 medalja.