Službene internet stranice Općine Jasenovac

Spomen na poginule hrvatske branitelje

U subotu  27. listopada 2019. godine u 13,00 sati  kod spomen ploče poginulim  hrvatskim braniteljima postavljenoj na  crpnoj stanici Lončarice dužno štovanje  poginulim  braniteljima 29. listopada 1991.odali su  obitelji poginulih, suborci s područja Općine Jasenovac i Grada Novska, predstavnici Udruge branitelja Općine Jasenovac pod vodstvom predsjednika Darka Đilas i predstavnici Općine Jasenovac na čelu sa općinskom načelnicom Marijom Mačković i predsjednikom općinskog vijeća Željkom Đurić. Prije toga svi zajedno odali su počast poginulim hrvatskim braniteljima kos spomen obilježja hrvatskim braniteljima u parku. Svetu misu u nedjelju 28. listopada za sve poginule i nestale hrvatske branitelje služio je župnik Župe UBDM i S. Nikole, dekan novljanskog dekanata Pejo Oršolić. 29.listopada 1991. godine u agresorskom napadu na pripadnike hrvatske vojske poginuli su Čedomir Lapčević, Branko Dragić-Vrđo, Milan Jugović i Branko Jakovljević. Osim njih tih dana  poginuo je i dio branitelja drugih postrojbi kojih se također treba sjetiti i čija imena treba zvanično utvrditi i objaviti. Na sam dan pogibelji 29. listopada učenici od 1. do 4. razreda  i njihove učiteljice odali su počast poginulim kod Spomen obilježja hrvatskim braniteljima u središnjem parku.