Obavijest Stožera vezano za upite otpisa plaćanja računa za siječanj, veljaču i ožujak 2021.g.

Poštovani, sukladno upitima vezanih za otpis plaćanja računa za siječanj, veljaču i ožujka 2021., te pitanjima vezanih o dospjelim računima na kućanstva za navedene mjesece dostavljamo Vam odgovor HEP-a:

„ Sukladno obvezi iz Zaključka Vlade, Stožer civilne zaštite utvrdio je popis jedinica lokalne samouprave u kojima će se provesti mjera otpisa potraživanja i to za “sva kućanstva iz navedenih općina bez obzira na stupanj pretrpljene štete biti će oslobođena plaćanja troškova električne energije”. Hrvatska elektroprivreda će sukladno spomenutom popisu, svim svojim kupcima i korisnicima kategorije kućanstvo u gradovima Petrinji, Glini, Sisku i Hrvatskoj Kostajnici te općinama Lekenik, Sunja, Donji Kukuruzari, Majur, Dvor, Topusko, Gvozd, Jasenovac, Hrvatska Dubica, Martinska Ves, Pokupsko i Kravarsko, otpisati sva potraživanja za energiju za mjesece siječanj, veljača i ožujak 2021. godine.”

Napominjemo da se odluka odnosi isključivo na korisnike kućanstva.

S poštovanjem,

Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske.