Izašao natječaj za obnovu poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala

Natječaj za tip operacije 5.2.1. Obnova poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala.

Prihvatljivi iznos: 100% od ukupnih prihvatljivih troškova projekta

Prihvatljivi troškovi: Sanacija poljoprivrednog zemljišta zbog likvefakcije, građenje poljoprivrednih gospodarskih objekata i pripadajuće infrastrukture, popravak ili nabava novih/rabljenih poljoprivrednih strojeva, mehanizacije i opreme, nabava domaćih životinja, nabava i sadnja višegodišnjih nasada i višegodišnjeg bilja, kupnja poljoprivrednog zemljišta, opći troškovi.Sažetak natječaja: Prihvatljiva je obnova poljoprivrednog potencijala na područjima svih JLS u kojima je proglašena prirodna nepogoda zbog potresa 22.3.2020. godine i na području svih JLS u kojima je proglašena prirodna nepogoda zbog potresa od 28.12.2020. godine.

Uništenje poljoprivrednog potencijala korisnika mora iznositi najmanje 30 %.Rok za predaju dokumentacije: Od 17. svibnja do 16. srpnja 2021. godineLink:
https://ruralnirazvoj.hr/5-2-1-obnova-poljoprivrednog-zemljista-i-proizvodnog-potencijala/> Kontakt odjel Razvojne agencije Sisačko-moslavačke županije SIMORA : Odjel za ruralni razvoj.

044/660-116 095/308 9201