5. sastanak projektnog tima

Projektni tim projekta „Radim, pomažem, učim!“ sastao se 25. veljače 2019. godine u prostorijama vijećnice Općine Jasenovac. Kao i na svakom redovnom kvartalnom sastanku projektnog  tima u sklopu projekta „Radim, pomažem, učim!“ voditelj projekta Goran Dragić i administrativna djelatnica Željka Mačković  izvjestili su nazočne o projektnim aktivnostima u proteklom kvartalnom razdoblju. Uz redovit rad  žena koje skrbe o 200 krajnjih korisnika i mjesečnu dostavu higijenskih potrepština, voditelj i administrativna djelatnica koordiniraju i nadziru rad u svih deset naselja općine Jasenovac. U mjesecu veljači završena je edukacija za gerontodomaćicu i ženama su uručena uvjerenja o završenom osposobljavanju. Pri kraju je i edukacija engleskog jezika,  a u tijeku  je još i prekvalifikacija za kuharicu.

Projekt je od iznimne važnosti posebice krajnjim korisnicima koji žive sami. Pristup svakom korisniku je individualan, budući da svatko ima različit potrebe i navike a sve aktivnosti kroz projekt prilagođavaju se svakom pojedinom korisniku.

Općina Jasenovac kao i partneri na projektu, Centar za socijalnu skrb Novska i Hrvatski zavod za zapošljavanje područni ured Kutina su iznimno zadovoljni dosadašnjom suradnjom i provedbom projekta.