Obilježen Svjetski dan sporta

DSC 1Svake godine zadnje srijede u mjesecu svibnju obilježava se Svjetski dan sporta koji se još naziva i Danom izazova.

To je dan kad mnogobrojni građani diljem svijeta svojim aktivnim sudjelovanjem u sportskim manifestacijama bude svijest o važnosti sporta u svakodnevnom životu.

U sklopu projekta „Svi smo mi zajednica“ za korisnike je 26. svibnja 2021. godine organizirana biciklijada s ciljem obilježavanja Svjetskog dana sporta. Okupljanje je započelo u 11:00 sati, nakon čega su se svi prisutni svojim biciklima uputili na vožnju dugu 10 km. Pri povratku za sve aktivne sudionike biciklijade pripremljen je mali domjenak i druženje.

Projekt „Svi smo mi zajednica“ financiran je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Nositelj projekta je Općina Jasenovac, a partneri Centar za pomoć i njegu Jasenovac i Udruga mladih „Komarac“ Jasenovac. Prigodan program proveo se uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera.