Općina Jasenovac dobila najvišu ocjenu za transparentnost proračuna

Općina Jasenovac, već dugi niz godina, pa tako i ove godine dobila je najviše ocjene za transparentnost prema istraživanju Instituta za javne financije.

Transparentnost lokalnih proračuna za potrebe ovog istraživanja mjeri se na temelju pet pravovremeno objavljenih proračunskih dokumenata: prijedloga proračuna, izglasanog proračuna, polugodišnjeg i godišnjeg izvještaja o izvršenju proračuna te proračunskog vodiča za građane.

”Ovo priznanje pokazuje da se sve radi transparentno i nastavit će se tako. To je zasluga svih zaposlenika Općine”, rekla je načelnica Marija Mačković.

IJF dashboard 2021 hr