Obilježen blagdan Svetog Florijana, zaštitnika vatrogasaca

U naselju Višnjica 4. svibnja 2022. godine obilježen je blagdan Svetog Florijana zaštitnika naselja i vatrogasaca.

Svetu misu sa početkom u 11,00 sati u novoj kapelici Sv. Florijana služio je dekan novljanskog dekanata i župnik župa Lonja, Krapje i Jasenovac Pejo Oršolić.
Na Svetoj misi tradicionalno su nazočili i članovi vatrogasnih društava sa područja Općine Jasenovac. Na misnom slavlju u prepunoj kapelici osim mještana i njihovih gostiju nazočili su članovi dobrovoljnih vatrogasnih društava i općinska načelnica Marija Mačković.

Dekan novljanskog dekanata zahvalio je svima na pomoći u izgradnji kapeli posebno Općini Jasenovac i načelnici Mariji Mačković na zalaganju u izgradnji do temelja srušene kapele.
Ista se kratko obratila i zahvalila svima sadašnjim o bivšim vijećnicima iz istog naselja koji su se zajedno s izvršnom vlasti općine zalagali za obnovu sakralnog objekta.

Općinska načelnica je tom prigodom čestitatla svim vatrogascima dan Sv. Florijana.

20220504 113735 1200x800

20220504 114804 1200x800