Čestitka povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

U povodu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja, Općina Jasenovac upućuje čestitke svim mještanima općine Jasenovac i građanima Republike Hrvatske. Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja slavi se u Hrvatskoj 5. kolovoza svake godine kao spomen na pobjedu u Domovinskom ratu. Na taj datum 1995. Hrvatska vojska u vojno-redarstvenoj operaciji Oluja oslobodila je privremeno okupirani dio općine naselja Ušticu, Višnjicu i Tanac. To su prva naselja oslobođena u VRO "Oluja". Općina Jasenovac je jedina općina u Republici Hrvatskoj koja je oslobađana u dvije VRO "Bljesak" i "Oluja".