Općina Jasenovac smještena je na krajnjem sjeveroistočnom dijelu Sisačko-moslavacke županije. To je nizinski prostor kontinentalne klime, okružen rijekama Trebežom, Savom, Unom i Strugom, sa svojih deset naselja smještenih na 168,5 km2.
Geografski položaj
Naselje Jasenovac udaljeno je samo 8 km od čvorišta Novska na X paneuropskom koridoru Posavske autoceste Ljubljana- Bregana- Zagreb- Lipovac.

JAK uspješan u Varaždinu

Pojedinačnim prvenstvom za starije kategorije održanim u nedjelju završena je ovogodišnja sezona Hrvatske atletske lige sjever (HALS). Domaćin natjecanja bio je Varaždin, a nastupila su 24 kluba. JAK je ovoga puta predstavljalo sedmero natjecatelja, a evo rezultata: kod mlađih kadetkinja Mia Sedlarić i Maria Milović bile su 9. i 14. u bacanju vorteksa, a Romina Gavranović bila je 14. na 300m.

Rafael Prelesnik osvojio je kod mlađih kadeta 7. mjesto na 200m prepone, otrčavši prvi puta utrku na preponama. Kod starijih kadeta Patrik Krmpotić je bio 8. na 200 pr, Luka Horvat 7. na 100m, a medalje je osvojio Mihael Prelesnik osvojivši druga mjesta na 200pr i 100m. Mihael je proglašen i najuspješnijim kadetom Lige za ovu sezonu, jer je u četiri kola osvojio najviše pobjeda.

Do kraja sezone JAK slijede ulične utrke i kros natjecanja.