Potpisan Ugovor za Program „Zaželi“ faza III

Općinska načelnica Marija Mačković je u Petrinji u nazočnosti predsjednika Vlade RH Andreja Plenković, podpredsjednika Vlade i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda, ministra rada mirovinskog sustava i socijalne politike Marina Piletića koji je i potpisnik istog ugovora , te ministrirca poljoprivrede i regionalnog razvoja i fondovas EU Marije Vučković i Nataše Tramišak, te ministra prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Ivana Paladina potpisala Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za program „Zaželi“ faza III pod nazivom Radim, pomažem, učim u iznosu od 1.469.600,00 kn.

Isti program predviđeno je zapošljavanje 30 žena prema kriterijima Ministarstva rada mirovinskog sustava i socijalne politike u čijoj nadležnosti je provedba projekta. U program će biti uključeno 180 korisnika iz svih naselja Općine Jasenovac.

Program je itekako važan i bitan za sve stanovnike starije životne dobi, te sve one kojima je potrebna pomoć.

IMG 20221129 WA0000 1200x800