Donesena Odluka o dodjeli financijskih sredstava za sufinanciranje programa i projekata udruga koje svoje aktivnosti provode na području Općine Jasenovac u 2023. godini.

Donesena Odluka o dodjeli financijskih sredstava za sufinanciranje programa i projekata udruga koje svoje aktivnosti provode na području Općine Jsenovac u 2023. godini.
Za tu namjenu za sve udruge s područja Općine Jasenovac predviđeno je oko 45.523,12 eura. Udruge su to u sportu, kulturi i ostalim područjima poput udruga civilnog društva, umirovljenika i Udruge prizašle iz Domovinskog rata.Najviše su dobile udruge u sportu, 31.189,86 eura, udruge u kulturi 2.654,46 eura, udruge iz Domovinakog rata 5.308,11 eura, a 6.370,69 eura odobreno je za rad udruga civilnog društva ( udruge mladih, udruge žena, udruga umirovljenaka ).

Visina ovogodišnje potpore pojedinim udrugama neznatno je veća od iznosa prošlogodišnjeg izdvajanja:
– Uvjerena sam da će ova potpora pomoći našim udrugama u radu tijekom ove godine. Zaista, naše udruge i civilno društvo je dosta aktivno i razvijeno na području Općine Jasenovac. Držim se one uzrečice da je općina toliko uspješan, koliko je razvijeno njezino civilno društvo. Općina nisu samo građevine, općinu prije svega čine ljudi i stvarno mi je drago da možemo izdvojiti takva sredstva za rad naših udruga – izrazio je zadovoljstvo radom udruga općinska načelnica

IMG 20230505 195508 fit 700x394

20230429 113220