ODRŽANA ČETRNAESTA SJEDNICA OPĆINSKOG VIJEĆA OPĆINE JASENOVAC

Dana 20. lipnja 2023. godine u Vijećnici Općine Jasenovac s početkom u 19,00 sati održana je četrnaesta sjednica Općinskog vijeća Općine Jasenovac.

Sjednici je bilo nazočno svih devet vijećnika: Silvije Balić, Dubravko Bradašić, Marko Kozić, Ivan Šaka, Milinko Pavković Dalibor Šimičić, Denis Dimitrić, Marina Katušić i Kristina Matoš.
Sjednici bili nazočni i Vesna Tomaz, pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Općine Jasenovac ; Biljana Dragić, referent za financije i proračun i Radmila Šimičić, referent za društvene djelatnosti, koja je ujedno vodila i zapisnik.
Sjednicom predsjedao predsjednik Općinskog vijeća Općine Jasenovac Dubravko Bradašić. Prije prelaska na dnevni red koji su vijećnici primili uz saziv dan je na usvajanje Zapisnik sa 13. sjednice Općinskog vijeća.

Primjedbi na zapisnik nije bilo. Nakon jednoglasno usvojenog zapisnika sa 13. sjednice, prešlo se na Dnevni red 14. sjednice Općinskog vijeća koji je također jednoglasno usvojen, i glasi:

1. Vijećnička pitanja,
  2. Prijedlog I. Izmjene i dopune Proračuna Općine Jasenovac za 2023. godinu,- predlagateljica općinska načelnica,
  3. Prijedlog I. Izmjene i dopune Programa građenja komunalne infrastrukture za 2023. godinu - predlagateljica općinska načelnica,
  4. Prijedlog I. Izmjene i dopune Programa održavanja komunalne infrastrukture zaza 2023. godinu - predlagateljica općinska načelnica,
  5. Prijedlog I. Izmjene i dopune Programa javnih potreba u socijalnoj skrbi za 2023.godinu - predlagateljica općinska načelnica,
  6. Prijedlog I. Izmjene i dopune Programa javnih potreba u sportu za 2023.godinu - predlagateljica općinska načelnica
  7. Prijedlog I. Izmjene i dopune Programa javnih potreba u kulturi Općine Jasenovac za 2023. godinu - predlagateljica općinska načelnica,
  8. Prijedlog I. Izmjene i dopune Programa utroška sredstava šumskog doprinosa za 2023. godinu - predlagateljica općinska načelnica,
  9. Prijedlog I. Izmjene i dopune Programa utroška sredstava ostvarenih od zakupa, prodaje, prodaje izravnom pogodbom, privremenog korištenja i davanja na korištenje izravnom pogodbom poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske za 2023. godinu- predlagateljica općinska načelnica,
  10. Prijedlog I. Izmjene I dopune Programa utroška sredstava od naknade za zadržavanje nezakonito izgrađenih zgrada u prostoru za 2023. godinu
  11. Prijedlog I. Izmjene i dopune Programa javnih potreba razvoja civilnog društva OpćineJasenovac za 2023. godinu- predlagateljica općinska načelnica,
  12. Prijedlog I. Izmjene i dopune Programa utroška sredstava spomeničke rente za 2023. godine - predlagateljica općinska načelnica,
  13. Prijedlog Odluke o naknadama članovima Općinskog vijeća i članova radnih tijela Općinskog vijeća -predlagateljica općinska načelnica,
  14. Prijedlog Odluke o obavljanju dimnjačarskih poslova na području općine Jasenovac – predlagateljica općinska načelnica,
  15. Prijedlog o donošenju Smjernica za organizaciju i razvoj sustava civilne zaštite općine Jasenovac za razdoblje od 2023. do 2026. godine - predlagateljica općinska načelnica

Vijećnićka pitanja postavili su vijećnice Marina Katušić i Kristina Matoš.
Marina Katušić postavila je pitanje vezano uz održavanje javnih površina i kupljeno zemljište za parkiralište uz groblje u Jasenovcu koje je zaraslo, kao i za parcelu na križanju Savske ulice i Bana P. Berislavića gdje je nekad bila stara pekara koja se uredno kosi i održava, te je zanima tko istu parcelu kosi?
Drugo pitanje postavila je vijećnica Kristina Matoš, koja je pitala što se dešava sa košnjom bankina u državnu cestu prema Puskoj, jer se trava nadvila nad cestom?

Na pitanja odgovarala općinska načelnica Marija Mačković i predsjednik Općinskog vijeća Dubravko Bradašić.
Nakon vijećničkih pitanja prešlo se na točke dnevnog reda,

Nakon uvodnog obrazloženja Općinske načelnice sa 8 glasova „ZA” i jednim suzdržanim glasom usvojene su I. Izmjene i dopune Proračuna Općine Jasenovac za 2023. godinu, koje su sa 3.370.951,83 eura uvećane za 1.275.392,78 eura i iznose 4.646.344,61 eura.
Po prijedlogu I. Izmjena dopuna Proračuna Općine Jasenovac došlo do povećanja i preraspodjele sredstava prema Odluci o višku i manjku prihoda, a najveće povećanje se odnosi na dobivanje Vaučera u iznosu od 710.786,25 eura za projekt nerazvrstanih cesta – vraćanje u ispravno radno stanje prometnica na području općine Jasenovac iz Fonda solidarnosti.

Nakon rebalansa Proračuna usvojeni su i prijedlozi svih I. Izmjena i dopuna programa vezanih uz izmjenjeni proračun ( socijalna skrb, kultura, sport, komunalna infrastruktura, civilno društvo, šumski doprinos...) sve prema dnevnom redu.

Donesena je i Odluka o naknadama članovima Općinskog vijeća i članova radnih tijela Općinskog vijeća.
Općinsko vijeće Općine Jasenovac sa 8 glasova „ZA” i jednim „SUZDRŽANIM” glasom usvojilo je i Odluku o obavljanju dimnjačarskih poslova na području općine Jasenovac kao i Smjernice za organizaciju
i razovoj sustava civilne zaštite općine Jasenovac za razdoblje 2023. Do 2026. godine.

Time je iscrpljen dnevni red i predsjednik Općinskog vijeća Dubravko Bradašić zaključio je rad sjednice u 20,00 sati.

IMG 20230627 WA0000

IMG 20230627 WA0002