Suncokret ruralnog turizma Hrvatske za manifestaciju Dani graditeljske baštine

U Osječkom Gospodarskom centru 30. studenoga dodijeljeno je više od 80 nagrada u osam kategorija, za koje je kandidirano 197 projekata iz Hrvatske, BiH te Srbije, a Javna ustanova Park prirode Lonjsko polje i Općina Jasenovac dobitnici je srebrne povelje u kategoriji Ruralno turistički projekti.

Nedjeljivost čovjeka i prirode karakteristična je za Lonjsko polje pa tako i za manifestacije, ove godine kao nikada do sada, uključen je veliki broj mještana samoga sela Krapje u organizaciju Dana graditeljske baštine. Mještani čuvaju selo, njeguju ga i baštine kulturu na nove generacije. Manifestacija s ciljem promocija kulturnih, povijesnih i tradicijskih vrijednosti jasenovačke Posavine prepoznata je i nagrađena upravo radi uključenosti lokalnog stanovništva i čuvanja Hrvatskih prirodnih ljepota, kulture i običaja.

IMG 20231201 WA0002

Dani graditeljske baštine u Krapju tradicionalna je manifestacija koju Općina Jasenovac obilježava od kada je Krapje 1995. Od Vijeća Europe proglašeno Selom graditeljske baštine. Obilježavanju te manifestacija pridružla se i Javna ustanova Lonjsko polje od svog djelovanja na području naselja Krapje. Svih ovih godina bili su dobri partneri Općini Jasenovac i Turističkoj zajednici Općine Jasenovac.
Drago nam je da je manifestacija Dani graditeljske baštine dobila tako visoko priznanje . Priznanje je to svima nama kao i stanovnicima koji žive u parku , istaknula je općinska načelnica Marija Mačković koja je sudjelovala u dodjeli priznanja.

IMG 20231201 WA0009