Općina Jasenovac smještena je na krajnjem sjeveroistočnom dijelu Sisačko-moslavacke županije. To je nizinski prostor kontinentalne klime, okružen rijekama Trebežom, Savom, Unom i Strugom, sa svojih deset naselja smještenih na 168,5 km2.
Geografski položaj
Naselje Jasenovac udaljeno je samo 8 km od čvorišta Novska na X paneuropskom koridoru Posavske autoceste Ljubljana- Bregana- Zagreb- Lipovac.

Atletičari JAK-a uspješni na Finalu Erste plave lige

os svi

Atletičari JAK-a uspješni na Finalu Erste plave lige koja se održala u Osijeku 2. lipnja 2021. Naših 13 atletičara osvojilo je 10 medalja, u 5 nastupa. Erste plava liga je jedinstvena sportska liga, tj sportsko natjecanja u atletici za djecu školskog uzrasta, sportske klubove, sportske škole i pojedince.

Patrik Krmpotić je pobjedio u skoku u dalj, te osvojio drugo mjesto na 60m, Veronika Đilas bila je prva u kugli, Ema Blažeković treća, a Gita Špoljarević 4., Ljupka Šepović bila je 3. na 60 i dalju svi u konkurenciji šestih razreda. Lucija Bilogrević prva u bacanju vortexa za pete razrede. Romina Gavranović osvojila je 3. mjesto na 60m, a Mia Sedlarić, Maria Milović i Ivana Šalindrija od 4. do 6. mjesta u vortexu za 4. razrede, plus Rafael Prelesnik treći u vortexu u konkurenciji učenika četvrtih razreda.. Još jedna medalja osvojena je u vortexu - srebro Katje Komljenović za 3. razrede. "Odlični rezultati i osobni rekordi za većinu naših atletičarki i atletičara daju povoda za zadovoljstvo. Ovo je natjecanje specifično po tome što dvoje prvoplasiranih po svakoj disciplini nastupaju kao prednatjecanje za Hanžekovićev memorijal u rujnu u Zagrebu. Treniramo dalje i spremamo se za prvenstva Hrvatske koja nam slijede u lipnju.