Održana promocija knjige Tri stoljeća župe Jasenovac

213885583 544074906641106 1524389826534336314 n

U subotu 03. srpnja 2021. godine, u Pučkom domu u Jasenovcu održana je promocija novog autorskog djela Miće Mačkovića – Skule.

Knjiga pod nazivom Tri stoljeća Župe Jasenovac, obuhvatila je povijesnu građu sve do završetka Domovinskog rata, knjiga u koju je autor uložio puno vremena vrijedno prikupljajući povijesne podatke. Kako je i sam autor naveo, imao je veliku podršku od strane obitelji i brojnih suradnika.

Okupljenim mještanima, i obitelji zahvalio se sam autor kroz kratki osvrt o svom najnovijem autorskom djelu, a promocija je bila popraćena i izložbom fotografija sakralnih objekata naše općine.

Kako se Župa mijenjala kroz povijest, te koliko su puta ponovno građeni sakralni objekti otkrio nam je sam autor kroz kratki opis pri prezentaciji knjige. Promociju je uveličao i Crkveni zbor, te velik broj mještana koji su posjetili promociju. Knjiga je i dalje dostupna za kupnju, a Općina Jasenovac se i ovim putem zahvaljuje na predanom trudu i radu na nastanku ove vrijedne knjige.