Općina Jasenovac, veliko radilište

1 6Na području naše Općine radovi na svim započetim projektima su u tijeku. Radovi na zgradi za stambeno zbrinjavanje u samom centru naselja Jasenovac su u punom zamahu.

Na zgradi Dječjeg vrtića izvode se radovi na prilagodbi objekta za jasličku skupinu. Izvode se radovi na rekonstrukciji pučkog doma u Jasenovcu, te je izvršena i primopredaja izgrađene mrtvačnice u Tancu mjera 7.4.1.

Vrši se rekonstrukcija vodovodne mreže naselja Jasenovac i Uštica - izvode se kućni priključci za priključenje na novu vodovodnu mrežu u naselju Jasenovac, kroz NPOO. Izvode se radovi na postavljanju javne rasvjete u naselju Mlaka, te se vrše izmjere groblja u naselju Puska i Košutarica.

Kandidirana je izgradnja mrtvačnice Puska na natječaj LAG-a. Izrađen je troškovnik izvođenja staza za groblje u Uštici, a za naselje Drenov Bok priprema se dokumentacija za kapelicu, kao i u naselju Krapje za svlačionice nogometnog kluba. Čeka se početak radova za elektranu na sunčevu energiju u samoj Poljoprivredno-industrijskoj zoni, privatnog investitora koji je ishodio građevinsku dozvolu. Pri završetku su i radovi na izgradnji kapele Sv. Florijana u Višnjici.

Čeka se primopredaja, zvanični završetak EU projekta Rekonstrukcija vatrogasnog doma sa spremištem i kulturni centar koji je kompletno opremljen kroz Mjeru 7.4.1. Završena je i III. Faza Poljoprivredno-industrijske zone u Jasenovcu, kroz EU projekt, Konkurentnost i kohezija. Općina sufinancira rekonstrukciju dijela Županijske ceste od Krapja prema Plesmu koja koristi stanovnicima općine, a ulazak je i u Lonjsko polje.

Hrvatski meteorološki zavod otpočeo je gradnju meteorološke stanice u Jasenovcu kod objekta raketane, projekt o suradnji potpisan je prije više godina. U objektu „Kožara“ uređen je donji dio objekta, sredstvima Ministarstva kulture. U pripremi je Idejno rješenje šetnice uz Savu. „Hrvatske vode“ izvode i pripremaju zahvate na obrani od poplave u Uštici, Tancu, Košutarici, Mlaci i Višnjici. Pri završetku su radovi na cestovnom mostu preko rijeke Save na D-47.