Održana 10. Sjednica Općinskog vijeća Općine Jasenovac

U Vijećnici Općine Jasenovac 27. rujna 2022. godine s početkom u 19,00 sati pod predsjedanjem predsjednika Općinskog vijeća Dubravka Bradašić održana je 10. sjednica Općinskog vijeća Općine Jasenovac.

Na sjednici osim predsjednika nazočni vijećnici Silvije Balić, Marko Kozić, Dalibor Šimičić, Milinko Pavković, Ivan šaka, Marina Katušić i Kristina Matoš. Izostanak opravdao vijećnik Denis Dimitrić
Pored vijećnika na sjednici nazočna općinska načelnica Marija Mačković, pročelnica Vesna Tomaz, voditelj računovodstva Biljana Dragić, referent za društvene djelatnosti Radmila Šimičić, komunalni redar Danijel Kušan, direktorica JKP „JASENOVAČKA VODA“ Andreja Spahija, v.d. ravnateljica Narodne knjižnice i čitaonica Sanja Radić Jakovljević, te v.d. ravnateljica Centra za pomoć i njegu Jasenovac Jasminka Dragić.
Predsjednik je konstatirao da je od 9 vijećnika na sjednici nazočno 8 vijećnika , te sve Odluke koje se donesu su pravovaljane.
Prije prelaska na Dnevni red jednoglasno je usvojen Zapisnik sa 9. Sjednice Općinskog vijeća.
Dnevni red sjednice:Vijećnička pitanja, Prijedlog Izvješća o polugodišnjem izvršenju Proračuna Općine Jasenovac za razdoblje 1.1.2022. do 30.6.2022. godine sa obrazloženjima, Izvješća o radu i financijskom poslovanju poduzeća i ustanova za 2021. godinu.
Zapisnik je vodila Radmila Šimičić.

Vijećnička pitanja postavili su vijećnici Marko Kozić, Milinko Pavković i Marina Katušić.
Marko Kozić postavio je pitanje vezano uz katastrofalni i neodgovorni rad izvođača radova na D 232, gdje su ostavljani danima ne dovršeni radovi na izvađenim dijelovima prometnice, te na uočene probleme u prometovanju , odnosno ugroženu sigurnost ulaska i silaska sa državne ceste na priključne ulice i slabu signalizaciju kod škole u centru naselja Puska.
Zatražio je da se uputi nadležnima upit vezano uz sigurnost ceste kao vijećničko pitanje.
Pitanje vijećnika Milinka Pavković odnosilo se na obilježavanje ulica u naselju Uštica, kao i na mogućnost planiranog uređenja dijela groblja u naselju Uštica.
Vijećnica Marina Katušić pitala je imamo li saznanja i kakva šteta bi nastala ako bi se JU „Park prirode“ preselila iz Krapja u Novsku.
Na vijećnička pitanja odgovarala je općinska načelnica Marija Mačković.

Uvodno obrazloženje na Izvješće o polugodišnjem izvršenju proračuna za razdoblje od 1.1.do 30.6.2022. godine podnijela je općinska načelnica Marija Mačković. Nakon otvorene rasprave , pitanja nije bilo.
Općinski vijećnici jednoglasno su usvojili Polugodišnje Izvješće o izvršenju Proračuna Općine Jasenovac za razdoblje 1.1. do 30.6.2022. godine.

Uvodna obrazloženja po Izvješćima ustanova i poduzeća iznijeli su direktori i v.d. ravnatelji.
Sva Izvješća o njihovom radu i financijskom poslovanju za 2021. godinu su prihvaćena jednoglasno.