POTPISAN UGOVOR ZA SANACIJU KOLNIČKOG ZASTORA LOKALNE CESTE NASELJA VIŠNJICE

U Općinskoj vijećnici Općine Jasenovac dana 21. ožujka 2023. potpisan je Ugovor o javnoj nabavi radova za sanaciju kolničkog zastora lokalne ceste u naselju Višnjice. Ugovor je ispred Općine Jasenovac, kao naručitelja potpisala Marija Mačković , općinska načelnica i Zlatko Zagorac vlasnik tvrtke Zagorac iz Kravarskog. Vrijednost ugovorenih radova je bez PDV-a iznosi 252.538,93 eura (1.902.754,57 kuna), što sa PDV-om iznosi 315.673,66 eura (2.378.443,20 kuna).

Procijenjena vrijednost radova za cestu Višnjice bila je 282.035,97 € (2.125.000,00 kn) Javna nabave objavljena u Elektroničkom oglasniku javne nabave 26. siječnja 2023, a javila su se tri ponuditelja. Kao ekonomski najpovoljnija ponuda odabrana je ponuda ponuditelja ZAGORAC - građevinski radovi i prijevoz iz Kravarskog , Žitkovčica 16.
Prije provedbe javne nabave za lokalnu cestu Višnjica u dužini 1,2 km izrađen je i plaćen Izvedbeni projekt. Projektant je bila tvrtka Contech, koja je ujedno imenovana i za provedbu stručnog nadzora nad izvođenjem radova na sanaciji kolničkog zastora lokalne ceste u naselju Višnjice.
Svi radovi na sanaciji ceste u Višnjici i stručni nadzor nad izvođenjem radova financiraju se iz Fonda solidarnosti Europske unije sa Ministarstvom mora, prometa i infrastrukture temljem potpisanog Ugovora za sanaciju nerazvrstanih cesta iz Fonda solidarnosti Europske unije ukupne vrijednosti Operacije u iznosu od 4.506.250,00 kuna (598.082,15 Eura, fiksni tečaj konverzije: 1 EUR = 7,53450 Kn).