NABAVA KOMUNALNE OPREME I UREĐAJA

Općina Jasenovac provela je postupak javne nabave za nabavu komunalne opreme krajem siječnja 2023. godine. Procjenjena vrijednost nabave iznosila je 83.550,00 Eura/629.507,48 kuna. Ekonomski najpovoljniji ponuditelj bila je tvrtka Gradatin d.o. o. sa cijenom ponude od 66.220,00 Eura/499.530,57 kuna.

Sa tvrtkom Gradatin sklopljen je Ugovor o javnoj nabavi roba kojom se nabavlja komunalna oprema i to PHD Kante od 120 litara 460 komada plavih za papir, 240 komada žutih kanti za plastiku od 120 l i 700 komada kanti od 120 l smeđih za biootpad i 20 komada pocinčanih kontejnera od 1100 l kao i uređaj za elektronsku automatsku identifikaciju pri sakupljanju otpada.
Ovim projektom planirana je nabava komunalne opreme i uređaja u svrhu odvojenog prikupljanja otpada na području općine Jasenovac. Svrha projekta je uspostava kvalitetnijeg, postojanijeg i ekonomski učinkovitijeg sustava gospodarenja komunalnim otpadom u skladu s načelima održivog razvoja, zaštite okoliša i prirode te poticanje unapređenja sustava sprečavanja nastanka otpada i odvojenog sakupljanja otpada.

Danas 02. svibnja 2023. godine izvršena je isporuka plavih i smeđih kanti, koje su uskladištene na recilažnom dvorištu u Jasenovcu. Uskoro se očekuje i ostatak isporuke žutih kanti i pocinčanih kontejnera, kao i softversko rješenje za rukovanje opremom. Kada stigne sva komunalna oprema i uređaji Komunalni servisi Jasenovac d.o.o. dalje će opremu distribuirati prema krajnjim korisnicima po naseljima u općini Jasenovac.