Obilježen blagdan sv. Ivana Krstitelja u Puskoj

U naselju Puska je proteklog vikenda održana proslava blagdana sv. Ivana Krstitelja, nebeskog zaštitnika ovog mjesta.

Već tradicionalno 24. lipnja od 11.00 sati započinje se svetom misom koju je predvodio dekan novljanskog dekanata i župnik župe Krapje Pejo Oršolić. U propovijedi je progovorio o značaju Ivana Krstitelja, o njegovu pokornom i poniznom životu te o potrebama ljudi koji danas žive u nesigurnoj okolini. Također, progovorio je o važnosti vjere i njezinoj moći te o važnosti zajedništva, koje je i danas potrebno možda više no ikad.
Tradicionalna proslava Ivanja nastavljena je druženjem župljana ispred crkve i društvenog doma gdje je udruga „Srce“ Puska za sve pripremila kolače i sokove.

20230624 115146 1200x900

U organizaciji NK. „Save“ Puska na 45. godinu postojanja kluba održani je Memorijalni turnir u spomena na poginule branitelje i igrače nogometnog kluba pod nazivom „Tukara-Kozić“ 2023. Već petu godinu za redom nogometni turnir u velikom nogometu započinje polaganjem vijenaca kod spomen ploče u prisustvu svih onih koji poštuju i žele se na neki način prisjetiti i odati počast velikanima našeg nogometnog kluba.
Odavanju počasti i polaganju vijenaca i paljenja svijeća prisustvovali su obitelji poginulih, općinska načelnica Marija Mačković, predsjednik općinskog vijeća Dubravko Bradašić sa vjećnicima, predstavnik nogometnog središta Novska Zdenko Solić, Udruga branitelja Općine Jasenovac, Udruga Srce Puska i nogometni klub Puska.

FB IMG 1687763796005 1200x900

Nakon polaganja, započele su utakmice, završnicom turnira prvo mjesto osvojili su nogometaši nogometnog klupa iz Krapja, drugo mjesto NK „Nafta“ Kozarice, treće mjesto pripalo je domaćinu turnira NK „Savi“ Puska i četvrto NK Uštica.
Čestitamo pobjedniku NK Krapje na osvojenom turniru i čestitke na odličnoj organizaciju turnira „Tukara-Kozić“ 2023.

Prigodnim završetkom turnira u ime organizatora Danijel Kušan je u prisustvu Načelnice Marije Mačković dodijelio nogometašima zaslužene pehare, a svima ostalima koji su doprinijeli organizaciji turnira prigodne zahvalnice što je rezultiralo oduševljenjem i ovacijama svih prisutnih. Oba dana su ispraćena ugodnim druženjem i veseljem uz glazbu do kasnih sati.

IMG 20230626 WA0056 1200x900