RADOVI NA SANACIJI KOLNIČKOG ZASTORA NERAZVRSTANIH CESTA NA PODRUČJU OPĆINE JASENOVAC

Započeli su radovi na sanaciji kolničkog zastora više dionica nerazvrstanih cesta na području općine Jasenovac. Nakon provedene javne nabave potpisan je Ugovor sa Izvoditeljem radova tvrtkom CESTE SISAK d.o.o. Ukupna ugovorena vrijednost radova iznosi 669.340,63 Eura.
Izvoditelj radova uveden je u posao 05. srpnja 2023. godine
Trenutno se izvode pripremni radovi na skidanju postojećih bankina, sanaciji ispuha, strojnog glodanja gornjeg sloja asfalta (frezanje) i korekciji visina revizionih okana.

Ceste se planiraju kompletno obnoviti do kraja srpnja 2023. kao i bankine. Ujedno se mole stanovnici općine Jasenovac na dionicama gdje se izvode radovi za strpljenje i poštivanje znakova upozorenja Izvoditelja radova
Stručni nadzor vrši tvrtka Viatest d.o.o., a troškovi nadzora iznose 23.125,00 Eura
Svi radovi, kao i stručni nadzor financiraju se iz sredstva Fonda solidarnosti Europske unije.