Prijava štete od prirodne nepogode-olujnog i orkanskog vjetra

Poštovani stanovnici Općine Jasenovac, dana 19. Srpnja 2023. godine nalet olujnog i orkanskog vjetra zahvatio je i dio Općine Jasenovac te uzrokovao znatne štete na električnim vodovima, stambenim i gospodarskim objektima, grobljima , javnim površinama ,ali i poljoprivrednim usjevima. Cijelo područje općine dva dana je bilo bez električne energije i jedan dan bez vode. Električna energija uz velike napore HEP i ispomoći koja im je došla uspjeli su sanirati štetu za dobavu električne energije. Zadnje naselje koje je dobilo električnu energiju je Trebež koji je istu dobio 24. srpnja 2023. godine.
Prema informacijama kojima raspolažemo svi oni sugrađani koji su kupili agregat dobit će povrat sredstava uz priloženi račun.

Obavještavaju se svi koji su pretrpjeli navedenu štetu da istu mogu prijaviti.
Kod prijave odnosno ispunjava obrasca za poljoprivrednu štetu, mora se uz osobne podatke OBAVEZNO upisati brojeve katastarskih čestica, ARKOD, MIBPG, procijenjeni iznos štete u eurima za kulturu na kojoj je nastala šteta te površinu parcele.
Prijavljuju se smo one površine koje se nalaze na području Općine Jasenovac.
U koliko se radi o prijavi „štete na građevinama“ potrebno je upisati vrstu građevine, opis štete, da li je objekt legaliziran, starost građevine, postotak oštećenja, broj katastarske čestice i katastarsku općinu u kojoj je nastala šteta, procjenu štete u eurima te je poželjno dostaviti i fotografije oštećenja.

Za sve prijave treba navesti da li je oštećena imovina osigurana od rizika prirodne nepogode za koju se prijavljuje šteta.
Prijave se predaju na urudžbeni zapisnik Općine Jasenovac na adresi Trg kralja Petra Svačića 19, 44324 Jasenovac ili putem mail-a: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

ODLUKA

OBRAZAC