Svečano obilježena 28. obljetnica VRO „Oluja“

U subotu 5. kolovoza, Udruga branitelja Općine Jasenovac i Općina Jasenovac svečano su obilježili 28. obljetnicu Vojno redarstvene operacije „Oluja“, Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, te Dan hrvatskih branitelja.

Prije polaganja vijenaca, prigodan govor održala je načelnica Općine Jasenovac Marija Mačković, koja je s posebnim pijetetom pozdravila obitelji poginulih hrvatskih branitelja, i civila, kao i hrvatske branitelje. Isto tako srdačne pozdrave, uputila je i svim prisutnim predstavnicima: braniteljskih udruga, policije, Općine Jasenovac, općinskog vijeća, kao i predstavnicima svih udruga iz oblasti vatrogastva, sporta i kulture, javnih poduzeća, te mještani.

Svečanosti u Jasenovcu prisustvovali su članovi udruge Udruga branitelja Općine Jasenovac i svi hrvatski branitelji, predstavnici Odbora za hrvatske branitelje gradskog Vijeća Grada Novske, načelnik Postaje granične policije Novska s Ispostavom Jasenovac Jure Klišanin, predsjednik Općinskog vijeća Općine Jasenovac Dubravko Bradašić kao i općinski vijećnici, te predstavnici ustanova i tvrki koje djeluju na području općine, između ostalog i ravnatelj PP Lonjsko polje Domagoj Šejatović.

Nakon položenih vijenaca ispred Doma hrvatskih branitelja u koloni sjećanja sa hrvatskim barjakom, svi nazočni uputili su se u prekosavska naselja, Ušticu, Višnjicu i Tanac, mjesta stradavanja poginulih branitelja.

Nakon položenog cvijeća i zapaljenih svijeća, svi nazočni uputili su se na Svetu misu u kapelu Svetog Jurja u Uštici. Misno slavlje predvodio je Dekan novljanskog dekanata i župnik župe Jasenovac, Krapje i Lonja Pejo Oršolić. Nakon Svete mise, za sve prisutne organiziran je prigodni domjenak.