Ministarstvo poljoprivrede objavilo Natječaj za financiranje projekata u 2023. godini prema programu za financiranje projekata lokalne infrastrukture i ruralnog razvoja na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina

Ministarstvo poljoprivrede Republike Hrvatske raspisalo je Natječaj za financiranje projekata u 2023. godini prema programu za financiranje projekata lokalne infrastrukture i ruralnog razvoja na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina, ukupne vrijednosti 4,91 milijuna eura.

Svi zainteresirani poljoprivrednici imaju priliku sudjelovati u ovom natječaju tako da podnesu svoje prijave od 14. kolovoza 2023. godine. Rok za prijavu na Natječaj je zakazan za 18. rujna 2023. godine.

Ovaj natječaj je otvoren za sve SOPG-ove/OPG-ove upisane u Upisnik poljoprivrednika/Upisnik obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, čija ekonomska veličina iznosi između 1.000 i 7.000 eura standardnog ekonomskog rezultata (SO). Uz to, sjedište SOPG-a/OPG-a mora se nalaziti na području jedinica lokalne samouprave koje spadaju u prve četiri skupine prema vrijednosti indeksa razvijenosti. Također, jedan od ključnih uvjeta jest da ta područja imaju udio veći od 5% pripadnika nacionalnih manjina prema Popisu stanovništva iz 2021. godine. Najviši iznos dodijeljenih sredstava po korisniku iznosi 10.000,00 eura.

Više informacijama o uvjetima i prijavi, može se dobiti na službenoj web stranicu Ministarstva poljoprivrede https://poljoprivreda.gov.hr/javni-pozivi-i-natjecaji/1198   .

Natječajna dokumentacija za prijavu;

Program_2021.pdf