Nadoknada sredstava utrošenih tijekom potresa i nabava opreme i zaštitne odjeće oštećene tijekom potresa

Svrha projekta
Svrha projekta je dodjela bespovratnih financijskih sredstava Vatrogasnoj zajednici Općine Jasenovac s ciljem provedbe operacije pod nazivom“ Nadoknada sredstava utrošenih tijekom potresa i nabava opreme i zaštitne odječe oštećene tijekom potresa“ .

Opis projekta
Ugovor o dodjeli bespovratnih financijskih sredstava za operacije koje se financiraju iz Fonda solidarnosti Europske unije potpisan je 02.09.2022.godine.

Serija potresa koji su se događali od 28. I 29. prosinca 2020. godine prouzročila je materijalnu štetu na području Općine Jasenovac. Potresi su učinili štetu na obiteljskim kućama , javnim i društvenim objektima na području općine. Vatrogasna zajednica sa svojim članicama DVD Jasenovac, DVD Košutarica, DVD Puska, DVD Krapje, DVD Drenov bok i DVD Tanac organizirala se je u najkraćem mogućem roku i stavljena je na uslugu stanovnicima kako bi se posljedice što prije uklonile.

Oprema koja je korištena tijekom potresa je oštećena te je potrebna nabava nove.

Ciljevi i očekivani rezultati projekta
Ciljevi projekta je nabava nove opreme za potrebe snaga Vatrogasne zajednice Općine Jasenovac. Nova oprema pomogla bi brzoj i učinkovitijoj reakciji u slučaju potresa i u sličnim kriznim situacijama.

Financiranje
Bespovratna financijska sredstva dodjeljuju se Vatrogasnoj zajednice Općine Jasenovac u iznosu 37.,473,03 €/ 282.340,58 HRK, a osigurana su iz Fonda solidarnosti Europske unije.

Razdoblje provedbe projekta:
09.03.2022.godine do 15.05.2023.godine