Počeo je Advent

Advent razdoblje poznato i kao došašće u liturgiji, označava pripremu za Božić, odnosno Isusovo rođenje. Svaka od 4 svijećice na adventskom vijencu simboliziraju određenu temu, usmjeravajući nas na različite vrijednosti tijeko tjedna do Božića. Prva svijeća simbolizira nadu i vjeru, druga svijeća mir, treća svijeća radost , a četvrta ljubav. Bitnije od rituala paljenja svijeća jest unutarnji rad na sebi, što može biti najveći dar.

U subotu 2. prosinca 2023. godine u organizaciji Turističke zajednice Općine Jasenovac , a uz pomoć udruga s područja Općine Jasenovac organiziran je Advent. Zajednižko druženje je započelo radionicom o izradi adventskih vjenčića u organizaciji Foto saveza. Nastavljeno je zajedničko slavlje uz pripremane zajedničkog jela i pića što će svi zajedno blagovati sa svima koji dođu na Advent.. Bilo je izobilje kolača, pečene ribe, „poderanih gaća“, kuhanog vina, čaja , zabave za najmlađe u kutku za crtanje i pisanje.

FB IMG 1701696672231
Večer je uveličao glazbeni sastav „Ambar“. Svi zajedno ugodno su proveli zajedničku večer uz pjesmu, ples, pjevanje.

Tradicionalno kao i svake godine mještani Puske u centru naselje obilježavaju Advent okićenim borom i adventskim vjencem. Učinili su to i ove godine i pridružli se vremenu isčekivanja Isusova rođenja.

Zapaljena je i prva Adventska svijeća na misnom slavlju u Župnim crkvama u Jasenovcu i Krapju, te od ponedjeljka kreću „zornice“, mise u 6 sati ujutro. Na zornicama se pjevaju prigodne pjesme.
Prvu adventsku svijeću zapalila je i načelnica u parku ispred doma u Jasenovcu.